umów się na wizytę

tel. 784 549 456

poza godz. pracy gabinetu:
+48 608 649 449

Profilaktyka

STOMATOLOGIA SZENDERA
GABINET HIGIENY JAMY USTNEJ

 

PROFILAKTYKA KOSZTUJE MNIEJ NIŻ LECZENIE

 

Rolą stomatologów jest leczenie schorzeń występujących w jamie ustnej (choroby zębów, kości, tkanek miękkich) oraz wrodzonych lub nabytych dysfunkcji układu kostno – stawowo – mięśniowego.

Jednakże rolą nadrzędną każdego lekarza i całej służby zdrowia jest profilaktyka. Zapobieganie chorobie. Dlatego w naszym gabinecie chcemy również spełniać ten cel.

ZAPRASZAMY DO GABINETU HIGIENY JAMY USTNEJ

Korzystanie z usług takiego gabinetu staje się nie tylko modne, ale jest wyrazem dużej świadomości prozdrowotnej społeczeństwa.

Rolą Gabinetu Higieny w stomatologii jest:

Większość pacjentów (nawet jeżeli codziennie myje zęby) wykonuje ten zabieg rutynowo i zwykle zdarzają się jakieś niedokładności w higienie. Czasem skrupulatne czyszczenie, ale nieprawidłową metodą może uszkadzać zęby lub dziąsła.

Dlatego umiejętność prawidłowych metod oczyszczania jamy ustnej jest bardzo ważna. Można tych metod nauczyć się w każdym wieku, a ponadto dobrze jest co jakiś czas zweryfikować umiejętności w tym zakresie.

Szczególnie u dzieci i młodzieży ważne jest wykształcenie prawidłowych nawyków higieny jamy ustnej

Pacjenci, którzy planują leczenie protetyczne w szczególności protezami stałymi (korony, mosty) lub leczenie implantologiczne (wszczepy) lub leczenie estetyczne (licówki, aparaty ortodontyczne) powinni obowiązkowo zaliczyć cały cykl higienizacyjny. Niejednokrotnie zaliczenie takiego cyklu może być podstawą do przyznawania gwarancji po przeprowadzonym leczeniu.